úterý 28. října 2014

Essence - Hello Autumn eyeshadow palette

Paletka tvořena šesti stíny, jak už název napovídá, pochází z podzimní limitované edice od Essence. Všechny stíny jsou tudíž logicky laděny do barev podzimu. Já jsem paletku kupovala před 14ti dny, kdy podle mě teprve dorazila do našich drogérií, takže případné zájemkyně by paletku mohly ještě sehnat. Popravdě bych vám to ale vůbec nedoporučovala...Samotná paletka nese název Keep Calm & Go For A Walk. Správně na fotce vidíte, že se jedná o odstín 02. V zahraničí se totiž prodával také odstín 01 s názvem Walk In The Park a byl laděn pouze do hnědých tónů. Proč k nám se dostal pouze druhý odstín netuším...
Paletka o šesti gramech (1 stín/1 gram) stála 110 Kč, což nám dává nějakých 18 Kč za jeden stín.


Paletka je na první pohled pro mě tvořena zcela ideálními odstíny. Světlé stíny na celé víčko nebo na projasnění vnitřního koutku či oblasti pod obočím, tmavší stíny najdou uplatnění ve vnějším koutku, v záhybu oka či jako linka. Já osobně mám tyto přírodní odstíny nejraději, a i když občas odbočím k odvážnějším barvám, stejně se nakonec vrátím vždy k přírodním odstínům.


Balení je tvořeno průhledným plastem, který je bytelný, všude hezky doléhá, nikde se nevyklá a jde snadno otevírat. Paletka se mnou cestovala dva týdny každý den v tašce do/z práce a kromě prachu ze stínů na něm není ani škrábnutí. Průhlednost víčka paletky se mi líbí, protože mám ráda když vidím hned na první pohled, jaké odstíny paletka obsahuje. Balení dále obsahuje klasický aplikátor na oční stíny, který jsem nepoužila snad už pět let a rovnou ho z balení vždy vyndávám. Plus má Essence alespoň za to, že aplikátor je silikonový. Na dně chlívečku pro aplikátor je nalepena stříbrná fólie. Nejsem si zcela jistá, zda stříbrnou fólii Essence do paletky umístila jen jako dekorační prvek, či bylo s touto fólií odvážně myšleno na funkci zrcátka...
Celkem obstojným balením ale končí veškerá legrace a chvála s touto paletkou.


Největším, nejzásadnějším a tím nejhlavnějším problémem této paletky je totiž její pigmentace. Pigmentace této paletky je totiž natolik otřesná, že se ji nebojím nazvat pr*serem roku! V balení mohou být stíny sebekrásnější, ale na ruce a hlavně na očích z nich nedostanete vůbec nic. Už během focení swatchů pro tuto recenzi mi bylo jasné, že tahle paletka bude katastrofa a v obchodě jsem se jí měla vyhnout obrovským obloukem.


Barvy, které vidíte na fotce výše jsou výsledkem mojí usilovné práce, kdy jsem první dřela stín v paletce a následně jsem v X-vrstvách tento stín nanášela na ruku. Už si ani nepatuju, kolik vrstev stínu jsem musela aplikovat na jedno místo, aby bylo na fotce alespoň něco vidět.
Prvním stínem zleva je bílý stín, který obsahuje zlaté třpytky. Druhým světlým stínem v paletce je zlatý stín, který také obsahuje zlaté třpytky. Na ruce a v paletce se stíny zdají být odlišné, ale na očním víčku se z nich stane jedna a tatáž barva a nepoznáte mezi nimi rozdíl.
Třetí stín v paletce má hnědo zlatou barvu a opět obsahuje zlaté třpytky. Na tento hnědý stín jsem se z paletky těšila možná nejvíc, o to více jsem z něj zklamaná.
Poslední tři stíny v paletce jsou si velice podobné a čím více se posouváme k tmavšímu stínu, tím je jeho pigmentace horší.
Čtvrtý stín zleva je špinavě zelený a obsahuje zlaté třpytky. Pátý stín je spíše šedo-zelený, třpytky obsahuje taktéž. Posledním stínem měla zřejmě být černá či alespoň hodně tmavě šedá, místo toho ale dostanete jen jakousi našedlou šmouhu se zlatými třpytkami.

Všechny stíny tedy obsahují zlaté třpytky, slespoň v balení. Na víčku totiž po třpytkách není ani vidu ani slechu, a tudíž není ani co by opadávalo pod oči. Stíny nanáším na bázi od Too Faced a s ní vydrží celý den. Co se blendění stínů týče, není pomalu ani co řešit... Stíny jsou tak světlé, že práci s přechody si nemusíte skoro vůbec dělat. Stačí jen jednou přejet chlupatým štětečkem a je rozblenděno. Dva nejsvětlejší stíny práší hodně, zbytek stínů práší míň. 

Celá tahle paletka je pro mě jedno obrovitánské zklamání a hodně nevydařená práce od Essence. A já bych si už KONEČNĚ měla pro příště zapamatovat, že na podobné paletky se nemám ani koutkem očka podívat a tu stovku za ně si raději dát do prasátka a koupit si stín od Urban Decay nebo Too Faced, nebo alespoň od Catrice...

4 komentáře:

 1. Taky jsem na tuhle paletku zatím nečetla ani jednu pozitivní recenzi, Essence má paletky krásné, ale vždycky kolem nich radši projdu a kochám se jen očima, protože kvalita je fakt naprd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já budu příště rozhodně už jen taky procházet. tohle byla poslední kapka...

   Vymazat
 2. Vzhledově se mi paletka moc líbí, ale jak píšeš... pigmentace je problém. A co jsem vypozorovala, tak u očních paletek z limitovaných edicí Essence tomu tak bývá snad vždycky. Proto jsem si ji nekoupila i když se mi moc líbila :(

  Spotřebováno - Září 2014

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já právě mám doma nějaké paletky od Essence, i z limitek, s kterými jsem spokojená. ale tohle to, to je vážně šílenost. dobře jsi udělala, že sis ji nekoupila. ;-)

   Vymazat