úterý 8. dubna 2014

Měsíční chvástačka - březen 2014

... aneb nové knihy, které jsem si pořídila v březnu ... protože nejen kosmetikou živ je člověk!
V březnu jsem nakupovala knihy o dost střídměji. Celkem jsem si koupila pouze 5 knih, což je na mě docela dost málo. Za to je ale jedna kniha lepší než druhá, dvě byly za naprosto bezkonkurenční cenu a jedna z nich mi již pár let zpět přirostla hodně k srdci.

Chvástačka za duben bude podle mě o dost pestřejší, protože se chystám 23.4. vyrazit do knihkupectví a pořídit nějaké knihy s 15ti  procentní slevou. Vybraná knihkupectví se totiž zapojí do akce Knihy bez DPH, které činní oněch 15% z ceny knihy. Na seznam všech knihkupectví, které se do akce zapojí, se můžete podívat ZDE.


Gabrielle Donnellyová - Dopisy Malých žen
Druhý díl ke knize Malé ženy od Louisy May Alcottové. Knihu jsem pořídila za úžasnou cenu 89Kč.


Theresa Révay - Bílá vlčice
Bílá vlčice je onou zmíněnou knihou, která mi přirostla tolik k srdci. Asi před třemi nebo dvěma roky jsme ji měly v pořadí babička, mamka a já půjčenou od tety. Od knihy jsme se ani jedna nemohla odtrhnout. Přestože má 299 stran, měla jsem ji přečtenou snad za dva dny. Kniha sleduje osud Rusky Xeňi, která je nucená i s rodinou utéct z bolševického Ruska. Z Ruska se jim podaří utéct do Paříže, kde Xeňu zastihne 2. světová válka. V knize jsou zachyceny historická fakta, krutost válek, ale i láska a cesty spřízněných duší, které nedokáže nic rozdělit. Kniha byla ve výprodeji za naprosto neuvěřitelnou cenu 59Kč!!! Jistě chápete, že jsem si ji musela pořídit do mé knihovny, a určitě tuto knihu můžu doporučit k pořízení i vám.
Druhý díl od stejné autorky se jmenuje Všechny sny světa.


Markus Zusak - Zlodějka knih
Jsem moc ráda, že se mi podařilo Zlodějku knih sehnat v originální vazbě a s originální obálkou. Ta filmová, vázaná jako paperback se mi totiž vůbec nelíbí. Paperbacky mám v oblibě ještě méně, než většinu filmových obálek.


Bridget Asherová - Láska v Provenci
Na Lásku v Provenci mě nalákala svojí recenzí Veronika, z blogu Knižní přátelství. Po jejím přečtení jsem prostě věděla, že knihu potřebuju mít doma. Vy si recenzi na knihu můžete přečíst TADY. Rovněž vám doporučím i Verunčin blog, protože píše krásné recenze, skvěle peče a fotí naprosto přenádherné fotky.


J.R.R. Tolkien - Hobit
Hobita jsem si chtěla pořídit ihned po tom, co jsem viděla první díl filmu Hobit v kině. Podle všech recenzí je film totiž dost zkomolený a jinak různě uzpůsobený pro oko filmového diváka. Přestože mám režiséra Petera Jacksona ráda a Pán Prstenů a i samotný Hobit se mi moc líbí, mám potřebu vědět, jak byl příběh napsán v originále. Na knihu jsem vždy narazila pouze ve filmové obálce, a jak jsem již zmiňovala výše, ty já vůbec nemusím. Pak jsem ale na toto kouzelné ilustrované vydání narazila na blogu Verunky a začla se po něm shánět. A že byla sháňka úspěšná dokládá fotografie knihy.
Obálka i samotné ilustrace jsou prostě úžasné! Hobit je rozhodně mojí nejkrásnější knihou, co se týče zpracování.
Na závěr ještě jedna skupinová fotografie mých pěti úžasných přírůstků do knihovny.6 komentářů:

 1. Ajaja, to jsem radši neměla vědět o tom dni knih bez DPH :D A zrovna dneska jsem si vybírala knížky z jarního katalogu KK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky už mám seznam knih z jarního katalogu Klubu vypsaný. :-) Jen tedy nevím, zda se bude sleva vztahovat i právě na Knižní klub... :-(

   Vymazat
 2. Oooo páni tak to jsou samé úchvatné knihy! Lásku v Provence a toho krásného Hobita bych taky chtěla. O Bílé vlčici slyším poprvé, kde jsi jí koupila? A Zlodějka knih je krásná, taky se mi víc líbí tahle obálka :) A na Dopisy malých žen se někdy také chystám, mám je také za tu skvělou cenu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bílou vlčici mám z Knižního klubu (Buxu). Mají ji pořád v akci za těch 59Kč pro členy Klubu a za 79Kč pro nečleny. Je to doopravdy nádherná kniha, která mě dostala na dlouhou dobu. Naprosto s klidem Ti ji můžu doporučit. Navíc ta úžasná cena za ni...

   Vymazat
 3. "protože nejen kosmetikou živ je člověk!" - to je krásné :)
  Jinak na Zlodějku knih jsem hodně zvědavá!! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Dopisy malých žen mám doma a jenom čeká, až si na ni najdu čas. O Bílé vlčici jsem už slyšela, ale nenadchla mě natolik, abych si ji pořídila. Ale když říkáš, že je tak skvělá, možná bych jí měla dát šanci... :) A Lásku v Provenci bych si moc přála! :)

  OdpovědětVymazat